Opłaty/zawieszenia za żółte kartki + Status juniora

I. Otrzymanie ostrzeżenia (żółtej kartki) w czasie zawodów mistrzowskich - automatyczna kara dyskwalifikacji oraz kara pieniężna.

Zawodnik, który w czasie zawodów mistrzowskich otrzyma ostrzeżenie (żółtą kartkę), zostanie automatycznie ukarany:

a) przy trzecim ostrzeżeniu (żółtą kartką) - kara pieniężna w wysokości:

• IV liga 60zł.
  • klasa okręgowa 40zł.
  • klasa A i B 20zł.
  • futsal 10zł.

b) przy czwartym ostrzeżeniu - kara dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
c) przy szóstym ostrzeżeniu (żółtą kartką) - kara pieniężna w wysokości:

• IV liga 120zł.
  • klasa okręgowa 80zł.
  • klasa A i B 40zł.
  • futsal 20zł.

d) przy ósmym ostrzeżeniu - kara dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
e) przy dziewiątym ostrzeżeniu (żółtą kartką) - kara pieniężna w wysokości:

• IV liga 180zł.
  • klasa okręgowa 120zł.
  • klasa A i B 80zł.
  • futsal 30zł.

f) przy dwunastym ostrzeżeniu – kara dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów,
g) przy każdym kolejnym ostrzeżeniu (żółtą kartką) - kara dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu oraz kara pieniężna w wysokości:

• IV liga 300zł.
  • klasa okręgowa 250zł.
  • klasa A i B 150zł.
  • futsal 50zł.
  • w rozgrywkach juniorskich - bez kary finansowej,

h) przy każdym kolejnym, co czwartym ostrzeżeniu (szesnastym, dwudziestym itd. - kara dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów.

• Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego ukończył 21 rok życia oraz zawodnik młodszy. Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który – bez względu na swoją narodowość lub wiek – był lub może być zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu podczas którego zawodnik kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem sezonu podczas którego zawodnik kończy 21 rok życia).
Wiadomości (utwórz nową)